Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Jak se mít dobře

Abby Wynne
Využijte své vlastní přírodní zdroje a získejte pohodu, kterou si udržíte po celý život

Anag 2019, 240 s.

Známá irská psychoterapeutka a energetická léčitelka vnímá svoji práci jako poslání „léčit svět tím, že učí lidi léčit sebe samé“. Její kniha je především o osobní péči a zároveň odpovídá na otázku, jak změnit život k lepšímu, pokud to sami dovolíme, neboť „To jediné, co stojí mezi vámi a vaší pohodou, jste totiž vy sami“, povzbuzuje autorka.


Abby Wynne zná z praxe mnoho lidí trpících depresí, melancholií a nevyrovnaností. Často trpí pocitem, že nevydrží sami se sebou, ani s ostatními lidmi a cítí se nešťastní. Autorka proto mimo jiné upozorňuje na jistou past, kterou někdy sami sobě chystáme, když se ztotožňujeme se svými rolemi v životě (matka, nejmladší dítě, manžel) nebo se vnímáme jako oběť týrání, ten nemocný, nebo například kdo nese vinu, když se něco pokazí. Tím, že se takto svazujeme a přijímáme, si uvíráme sílu i prostor pro vlastní růst.

Příčin, které nám brání ve snaze, abychom se měli dobře, je však mnohem více. Autorka nás jimi vede s laskavostí, avšak pevně na novou cestu a ukazuje, jak znovuobjevit své schopnosti a možnosti, jakým způsobem lze vyléčit narušené vztahy, vnitřní rány a zbavit se stresu či úzkosti. K vytvoření zdravějšího prostředí k vytvoření života, který budeme milovat, je zapotřebí získat a udržet si povědomí, pohodu a vnitřní vyrovnanost. Přitom je důležité, abychom byli spokojeni s tím, kde žijeme, co děláme a s kým trávíme čas.

Díky práci na sobě popsané v této knize naleznete opět svoji energii, stanovíte si cíle a zbavíte se emocionální zátěže, která vám bránila se osvobodit a zažívat spokojenost. Pak si budete moci trvale udržovat dobrou úroveň klidu a pohody, což je námětem třetí části knihy, v níž je uvedeno, co vše je pro to možné udělat a pustit tak do života více radosti. „Život se neustále mění. Chceme-li se stále cítit dobře, musíme se vědomě soustředit, vnímat a přistupovat ke svému životu aktivně, abychom zůstali v rovnováze.“

Kromě návodu na cvičení, vnímání emocionální energie, vizualizace, dechové a pohybové meditace a dalších ozdravných praktik i dalších zajímavých a podnětných informací, seznamuje autorka i s mnoha konkrétními případy klientů, kteří se díky jejím radám uzdravili a žijí naplno a harmonicky svůj život.

Pokud jste připraveni, bude pro vás jednoduché používat tuto skvělou knihu jako důvěrného, spolehlivého rádce. Díky předkládaným konceptům a cvičením můžete dosáhnout spokojeného života plného radosti, zdraví a štěstí.

Dana Vondrášková
Projekt
Podané ruce 2023
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2023 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekty uskutečněné za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Logo Ministerstva kultury ČR

Projekty financované
z rozpočtu
Moravskoslezského kraje

Logo Moravskoslezského kraje
DMC Firewall is a Joomla Security extension!