Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

21denní cukrový detox

Diane Sanfilippo
Zkroťte chuť na sladké a sacharidy

Anag 2019, 240 s.

Když uznávaná nutriční poradkyně sama poznala zdravotní důsledky závislosti na sladkém a rafinovaných sacharidech, rozhodla se vymanit z nevhodných stravovacích návyků. Jakmile pocítila blahodárné účinky vyvážené stravy, začala se jí více a hlouběji zabývat. O zkušenosti nabyté studiem i praxí se dělí ve svých knihách, z nichž se staly světové bestsellery.


Diane Sanfilippo se přesvědčila, že vyřadí-li ze svého jídelníčku cukr a průmyslově zpracované jídlo, mnohem lépe spí, přestaly ji trápit infekce, zlepšil se jí zrak, kazit zuby a naopak pociťovala příliv nové energie. Pokud patříte také mezi milovníky sladkého nebo pečiva a trpíte neklidným spánkem či nespavostí, únavou, výkyvy nálad, kožními vyrážkami anémií ad., pak vám tato kniha pomůže z bludného kruhu závislosti ke zdraví.

Autorka vysvětluje, proč jsou cukr a umělá sladidla takový problém, který je příčinou řady závažných nemocí. Informuje, jak lidský organismus nakládá se sacharidy a podává důležité údaje například o skrytém cukru, ale také o vhodných tucích nebo doplňcích stravy. Hlavní část knihy je věnována ozdravnému 21dennímu cukrovému detoxu, obsahujícím speciální úpravu zvlášť pro sportovce, těhotné a kojící ženy, pescetariány a osoby s autoimunitními poruchami. V názorném schématu se čtenář dozví, kterými potravinami lze nahradit ty s cukrem a ocení také přehledný seznam povolených a zakázaných potravin.

Přes devadesát skvělých receptů ve stylu paleo, bez lepku, obilovin a mléčných výrobků doplňují rady šéfkuchaře a barevné fotografie hotových pokrmů. Jde o receptury hlavních jídel, polévek, salátů, příloh, svačinek a nesladkosti.

Závěrem autorka vysvětluje, jak zjistit, kolik sacharidů potřebujete a uvádí rovněž škrobnaté druhy zeleniny jako zdroje dodatečných sacharidů. Nechybí odkazy na podnětné webové stránky či blogy a rejstřík jmenný, pokrmů a ingrediencí.

Dopřejte si i vy několikadenní očistu vybraným jídlem. Prospějete svému zdraví, budete se cítit spokojeně a nabiti novou energií.

Dana Vondrášková
Projekt
Podané ruce 2023
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2023 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekty uskutečněné za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Logo Ministerstva kultury ČR

Projekty financované
z rozpočtu
Moravskoslezského kraje

Logo Moravskoslezského kraje
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd