Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Záda, která cvičí, nebolí

Simona Sedláková
Cvičíme podle Ludmily Mojžíšové

Vyšehrad – Albatros Media 2019, 64 s.

Již čtvrté vydání žádané knihy známé fyzioterapeutky PhDr. Simony Sedlákové, Ph.D. (nar. 1966), která studovala u tak slavných učitelů, jakými jsou doc. František Véle nebo prof. Pavel Kolář, přináší praktické rady k odstranění bolestí zad. 

Osvědčené, léty prověřené rehabilitační cviky legendární terapeutky Ludmily Mojžíšové pomohly tisícům pacientů s funkčními poruchami pohybového systému. Díky nim se zbavili bolestí a zdravotních potíží, a to včetně neplodnosti. S úctou a obdivem na ni v úvodu vzpomíná také MUDr. Jan Hnízdil. 

Simona Sedláková ve své útlé knížce prezentuje dvacet tři z nejúčinnějších cviků L. Mojžíšové, jež zbaví bolestí zad ať už v důsledku nedostatečného pohybu, oslabených svalů, svalové dysbalance, civilizačních změn, nebo z negativního dopadu psychického stresu. Zaměřují se na krční, hrudní a bederní páteř, ramenní klouby a křížokyčelní skloubení. Každý je podrobně popsán s vysvětlením, proč dochází k bolestivým poruchám, zmíněny jsou rovněž cíle cviků, jejichž správné i chybné provádění je znázorněno na barevných fotografiích.

Užitečnou příručku uvítají nejen ti, kdo potřebují ulevit od bolestí zad, ale každý, kdo chce problémům předejít. Naleznou zde důležitá doporučení, jak v rámci ergonomie co nejlépe podpořit správnou funkci těla. 

Dana Vondrášková

 

 

 

Projekt
Podané ruce 2023
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2023 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekty uskutečněné za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Logo Ministerstva kultury ČR

Projekty financované
z rozpočtu
Moravskoslezského kraje

Logo Moravskoslezského kraje
Our website is protected by DMC Firewall!