Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Alice Peck

Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat

Anag 2019, 148 s. 

Spisovatelka a redaktorka Alice Peck z newyorského Brooklynu se dlouhodobě zajímá o duchovní a vědecké poznání spojené s léčivou mocí přírody a harmonické vnímání života. Ve své knize radí, jak co nejlépe přijímat blahodárné působení přírody pro náš klid, spokojenost a zdraví.

 

Japonské umění šinrin joku se rychle ujalo po celém světě jako způsob lesní terapie. Stačí třeba bosky procházet trávou, vědomě dýchat, objímat stromy, poslouchat ptačí zpěv a těšit se z půvabů přírody. Autorka přitažlivě vybízí k aktivnímu prožívání relaxace, pobytu na venkovním vzduchu, či alespoň u otevřeného okna, doporučuje pohyb a procházky, neboť je známo, že „čím více člověk sedí, tím hůře se cítí“. Jak potvrzují vědecké studie, pravidelná chůze rozvíjí mozkovou činnost a produkci oxytocinu, nazývaného hormonem lásky. Již 150 minut chůze týdně prokazuje zlepšení zdravotní kondice. Stačí se jí věnovat čtvrt hodiny denně, kdy můžeme vyzkoušet třeba i meditaci v chůzi. Oblíbené zahradničení stejně jako pobyt v lukách a v zeleni působí na naši spokojenost. Trochu přírody si můžeme v podobě rostlin a bylinek vnést i do svého domova. 

Alice Peck seznamuje nejen s řadou nových, zajímavých vědeckých poznatků, připomíná také význam ticha, světla, nočního klidu a vyváženosti denních proměn na naši psychiku. Nabízí rovněž jednodušší variantu oblíbené sestavy jógových cviků Pozdrav slunci, probouzející vnitřní energii a blahodárně působící na celé tělo. Věnuje se významu vody a jejímu regeneračnímu působení, ať u moře, jezera či ve vaně, inspirující i k meditaci a dalším aspektům, podporující naše fyzické u duševní zdraví.

Půvabná kniha plná krásných barevných fotografií dokáže příjemně povzbudit, abychom se vydali na příjemnou cestu vnímavosti, uklidnění, spokojenosti a vnitřní harmonie.

Dana Vondrášková

 

Projekt
Podané ruce 2024
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2024 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekty financované
z rozpočtu
Moravskoslezského kraje

Logo Moravskoslezského kraje
DMC Firewall is a Joomla Security extension!