Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Rozhlednovým rájem 2019

Jiří Štekl
61 renovovaných, nových a ještě novějších rozhleden České republiky

Cykloknihy 2019, 80 s.

Nová kniha Jiřího Štekla (nar. 1955), milovníka a oceňovaného znalce rozhleden, přináší aktuální informace o našich nedávno postavených a obnovených rozhlednách, které osobně poznal, popsal a precizně nakreslil.


Plzeňský rodák svoji vášeň pro cyklistiku a cestování zúročil v další, již sedmé knize, věnované rozhlednám. Na kole a vlakem se dopravuje k objektům své touhy – elegantním vyhlídkovým stavbám, střídmé či architektonicky nápadité konstrukce, jichž v naší zemi stále přibývá. Jejich popis s důležitými údaji vystihuje přesná a dokonalá autorova kresba. Nechybí vyznačení místa na mapě republiky i na podrobnější mapce s vyznačením trasy a nejbližší železniční zastávkou. Přehledné piktogramy prozrazují typ rozhledny, rozsah výhledu, otevírací dobu i nejlepší způsob dopravy. Cyklisté uvítají zmínku o vhodném typu kola stejně jako upozornění na náročnost terénu. Ostatní vysvětlivky informují o možnosti občerstvení, vstupném, suvenýrech nebo turistických známkách. Uvedeny jsou GPS souřadnice a nově také QR kód. Vhod přijde velká mapa na poslední dvoustraně s přehledně vyznačenými rozhlednami.

V závěru autor popisuje napínavé zážitky Ze života rozhlednáře…, doplněné fotografiemi. Zaujme rovněž „něco málo dat pro statistiky“ - například o nejvýše i nejníže položených stavbách, nejsjízdnějších, ale také obtížně sjízdných trasách, prudkých a dlouhých stoupání po různém povrchu, anebo o četnosti rozhleden. Věděli jste, že nejvíce se jich nachází ve středočeském kraji včetně Prahy – 59, a co se týče okresů, pak vítězí Děčín a Uherské Hradiště?

Vyznavače turistiky Jiří Štekl ujišťuje, že „turistika po rozhlednách se dá pěstovat prakticky celoročně“. Jeho nová kniha tak může být každému vítaným a spolehlivým průvodcem, stejně jako skvělé webové stránky, které našim rozhlednám věnoval.

Dana Vondrášková

 
 
 
 
Projekt
Podané ruce 2022
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2022 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2021
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2021 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován
z rozpočtu MSK
Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd