Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Získejte zpět svou energii

Dr. Maurice Tran Dinh Can, Juliette Jarre
Jak se zbavit únavy

Anag 2019, 136 s.

Renomovaný vietnamský lékař a akupunkturista se čtyřicetiletou praxí úspěšně léčí únavu a psychosomatické potíže. Díky jeho umění se každý, kdo ho v jeho pařížské ordinaci navštíví, cítí opět dobře a plný životní energie.


Doktor Tran ví, že pacient, který si stěžuje na únavu, většinou ani netuší, co vše se za tím skrývá. Proto napsal knihu, která se původu, důsledkům a léčbě únavy věnuje. V úvodu nabízí krátký dotazník na téma, jak se cítíme. Odhaluje příčiny příznaků, nepříjemných pocitů a zejména funkci, kterou přitom hraje náš mozek. Rozlišuje únavu fyzickou od únavy mozku, který pak pracuje na hranici svých sil, a proto vysílá chybné pokyny, které mají za následek špatné reakce v cílových orgánech. Výsledkem déle přemáhané únavy může být například deprese, vysoký tlak nebo Alzheimerova choroba.

Mozková únava se nejdříve projeví tam, kde jsou naše slabá místa a narušuje spánek, psychiku, psychomotoriku, dýchání, řečové centrum a kardiovaskulární systém. Autor zmiňuje svoji osvědčenou metodu léčby a zdůrazňuje význam dostatečného a kvalitního spánku, Na únavu nahlíží jako na důležitého pomocníka, který nám ukazuje, kdy je třeba poskytnout mozku oddech, aby si udržel výkonnost. V době, kdy společnost klade na jedince stále vyšší nároky a propaguje neustálé výkony a činorodost, je třeba umět držet úkoly v mezích a rozpoznat, kdy je třeba si odpočinout. Spánek může výborně posloužit jako základní lék. Pro ty, kteří trpí jeho poruchou či nespavostí, jsou uvedeny jednoduché, ale účinné techniky. Autor své zkušenosti a rady dokládá na zajímavých případech z praxe a laskavým, přátelským způsobem nás motivuje, abychom znovu nabyli své rovnováhy a zachovali si “vnitřní ekologii“.

Dana Vondrášková
Projekt
Podané ruce 2023
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2023 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekty uskutečněné za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Logo Ministerstva kultury ČR

Projekty financované
z rozpočtu
Moravskoslezského kraje

Logo Moravskoslezského kraje
Our website is protected by DMC Firewall!